Klimczok
Prawie cały czas względnie płaską trasą przybywamy, do pierwszego zakrętu (patrz mapa). Tutaj warto na moment się zatrzymać i podejść parę kroków w dół, aby ujrzeć w całej okazałości Zaporę w Wapienicy. Najdłuższa na obszarze miasta dolina górska (Dolina Luizy) zalana lasem mieszanym i iglastym, położona pomiędzy szczytami Beskidu Śląskiego: Palenicą, Błatnią, Trzema Kopcami i Szyndzielnią.
Wędrujemy cały czas szlakiem niebieskim, mamy jeszcze do pokonania 3 nieduże szczyty: Kopany - Wysokie - Przykra. W obszarach Wysokie mieści się uroczysko kultowe z XVII w. Ażeby dotrzeć do tego miejsca należy przebyc około 250 m trzymając się oznaczonych czerwonym kołem drzew.
Błatnia (917 m n.p.m.) stanowczo wyodrębnia się w grupie Klimczoka. Z polan szczytowych roztaczają się piękne widoki na Beskid Śląski. "Panorama z Błatniej obejmuje - oprócz szczytów Klimczoka i Skrzycznego - wszelkie większe szczyty Beskidu Śląskiego pasmo ciągnące się od Skrzycznego do Baraniej Góry.
Z Błatniej żółty żółtym szlakiem przemieszczamy się w kierunku Klimczoka. Przed nami około 1,5 godziny trasy. Na naszej drodze znajdu się Stołów i Trzy Kopce. Rejony Trzech Kopców są bardzo interesujące bowiem znajduje się tam buków znajdujący się na wysokości 800-950 m w obszarze wzniesienia - 120-letni drzewostan a także jaskinia Klimczoka na południowym pochyleniu.
Klimczok (1117 m n.p.m.) - zamiar naszej wycieczki jest szczytem górskim znajdujący się w granicach administracyjnych Bielska-Białej i będący najwyżej umiejscowionym punktem tego miasta. Umiejscowiony w północnej sekcji Pasma Wiślańskiego w Beskidzie Śląskim. Lasy wokół szczytu były podobno kryjówką zbójników. Na czele których stali bracia Klimczaki. Z tej przyczyny też wywodzi sie nazewnictwo tego szczytu. Wschodni, mocniej płaski szczyt, posiada nazwę Magury, ma wysokość 1095 m, wznosi się na nim schronisko PTTK a także stacja ratunkowa GOPR. Z Klimczoka udajemy się żółtym i czerwonym szlakiem na Szyndzielnię, jest to około 30 minutowy spacerek.